Türk galerileri 15 Mayısta başlayacak Londra Fotoğraf Fuarı'na hazırlanıyor

Türk galerileri 15 Mayısta başlayacak Londra Fotoğraf Fuarı'na hazırlanıyor

Avrupa'nın en önemli fotoğraf etkinliklerinden Photo London (Photo London Fair / Londra Fotoğraf Fuarı) bu sene 15 mayısta yapılacak açılış resepsiyonunun ardından ve 16 - 19 Mayıs tarihleri arasında Somerset House'da ziyaretçileri ağırlayacak. Bu sene 50. yılını kutlayan TurkishBank UK’in fuara katılacak Türk Sanat Galerilerinin sponsorluğunu üstlendiğini açıkladı.

Bu sene Kamiar Maleki'nin direktörlüğünde 16 - 19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Photo London'a dünya çapında pek çok sanat galerisinin katılımı bekleniyor. Fura

TurkishBank UK 50. yıl kutlamaları kapsamında Türkiye’nin önde gelen galerilerinin Photo London fuarına gitmesi için sponsor oldu..

Photo London 2024'e katılacak Türk Sanat Galerileri

The Guardian Gazetesi’nin “Yılın fotoğraf etkinliği’’ olarak tanımladığı Avrupa’nın en önemli fotoğraf fuarlarından Photo London Fair’e bu sene Türk galeri ve sanatçıların ilgisi dikkat çekiyor

Dirimart, Galeri Nev, Galerist, Martch Art Project, SANATORIUM, Versus Art Project ve Vision Art Platform gibi Türkiye'nin önde gelen galerilerinin bünyesinde Türk sanatçıları, Türk fotoğraf sanatını uluslararası arenada temsil etmeye hazırlanıyorlar.  Fuara katılacak Türk Sanat Galerilerinin sponsorluğunu bu sene 50. yılını kutlayan TurkishBank UK’in üstlendi.

TurkishBank UK’in 50. yıl kutlamaları 3 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu'nda gerçekleştirilen özel bir resepsiyon ile başladı. Gecede galeri sahipleri, sanatçılar, Photo London temsilcileri ve TurkishBank’ın seçkin misafirlerine eşlik etti.

Hakan Börteçene: Photo London 2024’e Türk damgası başlıkları ilgi çekti

TurkishBank UK Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Börteçene, ‘‘Bu özel senede, Grubumuzun misyonuna paralel Türk sanatının Londra pazarına ulaşmasını desteklemek istedik, sonuç çok başarılı oldu. Yurtdışı basının ‘’Photo London 2024’e Türk damgası’’ gibi öne çıkan başlıklarla etkinliğin dikkat çektiğini belirterek; ‘‘Bu bizim için çok sevindirici bir sonuç, Türk sanatının uluslararasına açılımı için uygun şartların oluştuğunun farkındaydık ama bu kadar büyük bir ilgiyi beklemiyorduk.’’ dedi.

50. yılı kutlama programı çerçevesinde Grubun fintek ekosistemi T-Gate bu yıl içinde Londra’da faaliyete geçerek bu sefer de Türk finteklerinin Londra pazarına ulaşımını destekleyecek.

Photo London 15-19 Mayıs tarihleri arasında Londra’da Somerset House’ta gerçekleşecek. Photo London TurkishBank’ın Somerset House'ta desteklediği ikinci etkinlik, destek verilen ilk etkinlik 2016 yılında Masumiyet Müzesi Sergisi olmuştu.

TurkishBank Hakkında:

123 yıllık geçmişi ile TurkishBank Grubu Türkiye, Kıbrıs ve İngiltere’de faaliyet gösteriyor. Yüksek gelir Grubu ve teknoloji bankacılığı başlıklarında; AÇIK YATIRIM markası altında müşterilerine ‘’Finansal Pazaryeri‘’ olarak hizmet verirken, T-Gate fintek ekosistemi de geleceğin işlerinin bankası olma vizyonu ile hareket ediyor. Grup 2022 yılında International Banker tarafından “Best Innovation in Retail Banking Turkey” ödülüne layık görüldü