CRR Barok Müzik Festivali, 13 Nisan'da sahne alıyor

CRR Barok Müzik Festivali, 13 Nisan'da sahne alıyor

"CRR Uluslararası Barok Müzik Festivali", 13- 18 Nisan'da Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda sanatseverlerle buluşacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, festival kapsamında konserlerin yanı sıra söyleşi, sergi, ücretsiz fuaye konserleri, dans gösterisi ve ustalık sınıfı çalışmaları da gerçekleştirilecek.

Festival, 13 Nisan'da fuaye alanında ücretsiz gerçekleştirilecek "Müziğin Esrarengiz Yolculuğu" konseriyle 17.00'de başlayacak.

Orhan Avcı, Yılmaz Karaman, Aslıhan Gazioğlu, Buse Çalış, Şevval Yıldırım ve Güney Can'dan oluşan topluluk, dinleyenleri, 1200'li yıllara uzanan müzikal bir yolculuğa çıkaracak. Konserde, opera şarkıları, İrlanda, İskoçya, İspanya, İngiltere'den antik formdaki müzikler ve sefarad şarkıları seslendirilecek.

- Accademia Bizantina, Vivaldi'nin eserlerini yorumlayacak

Festivalin ilk akşamında, Grammy ve Gramophone gibi prestijli ödüllere sahip Accademia Bizantina konser verecek.

Barok üslubu hiçbir ekleme, çıkarma ve dönüştürme olmadan, eski enstrümanların seslerine dayanarak araştıran uluslararası üne sahip orkestranın, Antonio Vivaldi'nin eserlerini icra edeceği konser, 21.00'de başlayacak.

Deutsche Oper Berlin Baroque Ensemble üyeleri 14 Nisan'da 17.30'da genç müzisyenlerle "Ustalık Sınıfı"nda buluşacak. Topluluk 21.00'de Marcello, Vivaldi, Hasse ve Bach'ın eserlerinden oluşan bir programı müzikseverler için yorumlayacak.

Akademisyen, tarihçi, yazar Emrah Safa Gürkan, aynı gün 19.00'da CRR Fuayesi'nde "Rönesans ve Mediciler" başlıklı söyleşi gerçekleştirecek.

- 14 Nisan'da "Shakespeare ve Müzik" performansı sanatseverleri bekliyor