küresel sehir tarihi/tarihcileri

küresel sehir tarihi/tarihcileri
Değerli tarihçiler,
 
Sizleri birkaç yıldır aktif olan bir organizasyona davet etmek istiyoruz:
 
 
Yukarıda linkini verdigimiz ve başkanlığını Prof. Carl Nightingale'in yaptigi organizasyon küresel şehir tarihi çalışmaları ile ilgilidir (Global Urban History Project/Association). Küresel tarih ile şehir tarihini buluşturmayı hedefleyen bu organizasyonda Avrupalı-Amerikalı ve dünyanın farklı şehirlerini çalışan akademisyen sayıca epey var şu anda. Burada biraz daha fazla Osmanlı-Türkiye şehirleri ve coğrafyası çalışan kişi sayısı artarsa organizasyonun niteliğinin/temsilinin artacağını ve yarın bu ağ çerçevesinde birlikte işler yapma imkanı oluşacağını düşünüyoruz. Sizi de üye olmaya davet ediyoruz.
 
Organizasyona online olarak ücretsiz üye olunabiliyor; biraz katkı vererek de üye olunabiliyor. Zorunlu alanları doldurup geçebilirsiniz. Her şeyi doldurmaya gerek yok haliyle.
 
İlginize sunarım,
 
Notlar:
- Yukaridaki linki takip ederseniz hem GUHP hakkinda detayli bilgiye hem de ilgili linklere ulaşabilirsiniz.
- Şehir tarihi ve Osmanlı şehirleri çalışan tanıdıklarınıza da (tarihçi, mimar, sanat tarihçisi, edebiyat, coğrafyacı... Osmanlı şehirleri bir şekilde çalışması kapsamına giren herkese) bu mesajı iletebilirseniz memnun oluruz.
 
 
Yunus Uğur
GUHP uluslararası danışma kurulu üyesi